Alain Delon: Sunt şocat de ceea ce se întâmplă astăzi

Alain DelonCelebrul actor francez Alain Delon,  într-un interviu recent acordat publicaţiei Figaro Magazine, a comentat subiectul adopției de către cuplurile de homosexuali.

Ca din senin, Parlamentul UE și țări occidentale ca Franța și Anglia, par a fi împinse de forțe oculte  spre decizii de legalizare a homosexualității și a adopțiilor de către cuplurile homosexuale, asta în timp ce o parte însemnată a populației europene condamnă vehement astfel de idei năstrușnice.

 Cotidianul.ro publică poziția marelui actor Alain Delon, una normală și morală, atitudine care nu face altceva decât să ne bucure că trecerea timpului nu i-a alterat judecata echilibrată.

(…) am impresia că se încearcă a se impune ideea că a fi cu cineva de sex opus sau de acelaşi sex, este la fel. Ori, acest lucru este foarte grav. Nu sunt împotriva mariajul gay, sau mai degrabă îmi este indiferent, însă în ceea ce priveşte adoptarea copiilor de către aceste cupluri, sunt împotriva.

Poate că mi se va repetă că trebuie să mă adaptez vremurilor în care trăiesc… Ei bine, îmi este foarte greu să trăiesc în această epoca în care se banalizează tot ceea ce este împotriva naturii. Cu riscul de a fi considerat un bătrân idiot, spun că ceea ce se întâmplă mă şochează”, a declarat actorul.

Alain Delon a vorbit și despre femei, care, spune cu regret actorul, și-au pierdut din feminitate.

“Datorez viaţă mea şi carieră femeilor”, a spus actorul, regretând că astăzi reprezentantele sexului frumos preferă să-şi ascundă o parte din calităţile feminine.

“Este păcat, pentru că nimic nu este mai frumos pe lume decât o femeie. Asta am gândit întotdeauna. O femeie adevărată, care îşi păstrează aerul de femeie…”.

Sursa: Cotidianul.ro (http://www.cotidianul.ro)

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.