Concursul de hochei pe gheata – "CUPA GLADIATORILOR"

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL „DUNAREA” GALATI are placerea sa va invite la concursul de hochei pe gheata  – ,,CUPA GLADIATORILOR” –  ce se va desfasura la patinoarul artificial din  Galati la categoria de vârsta U12 în perioada  16 – 17 –18  Decembrie 2011.
Pentru desfasurarea în bune conditii a concursului va facem cunoscute urmatoarele precizari :
1. Numarul de echipe înscrise nu va fi mai mare de 8, iar fiecare echipa nu va avea un numar mai mare de 18 juc?tori.
2. Echipele vor fi dispuse în doua grupe trase la sorti si vor fi incluse în urmatoarele grile:

Loc 1 A    Loc 1 B    Locul 1     Locul 2

3. Durata de desfasurare a unui joc va fi de 2 reprize a câte 20 de minute, fara oprire.
4. Punctajul se va acorda dupa cum urmeaza: 3 puncte (echipa victorioasa), 1 punct (meci egal) ai 2 puncte pentru echipa care castig? în umra a trei suturi de penalitate, ce se vor executa imediat dupa durata regulamentara de joc în caz de egalitate.
5. Se va respecta regulametul  federatiei internationale excluzând (offsaid-ul, degajarea interzisa, penalitatile de 2 minute vor fi cronometrate 1 minut).
6.  Va exista un singur arbitru si un singur auxiliar pentru fiecare meci.
7.  Durata de desfasurare a jocurilor sa fie de 2 reprize a câte 20 de minute stop time, pauza între reprize sa fie de 10 minute.
8.  Toti jucatorii vor fi premiati cu diplome,  primele trei echipe cu cupe, iar cei mai buni cinci jucatori si cel mai bun portar vor primi distinctii.
9. Cazarea si masa  echipelor participante  le  vom putea organiza contra unor costuri acceptabile.
10. Data limita la care se pot face confirmarile de participare este  6 Decembrie, primele sase solicitari vor fi luate în considerare.
11. În eventualitatea  cresterii numarului de echipe ramânem deschisi modificarilor.  Vor fi acceptati în competitie doar sportivii nascuti în anul 2000 si mai mici. Rugam în mod expres sa se respecte aceasta cerinta (exceptia facând-o fetele la care anul de vârsta poate fi cel mult 1998) .
12. Pentru centralizarea datelor, îi rugam pe cei interesati sa trimita confirmarea de participare cu numele si datele de nastere ale copiilor.